Ciekawostki

Zanim oddasz telefon iPhone do serwisu, skorzystaj z iTunes w celu aktualizacji oprogramowania

Nie każda usterka smartfona iPhone będzie wymagać wizyty w serwisie. Są pewnego rodzaju wady, które można spróbować usunąć samemu. Są to oczywiście głównie problemy software, które można usunąć poprzez odtworzenie oprogramowania w iTunes.

Takie działanie możemy określić resetem fabrycznym. Telefony iPhone często posiadają problemy software, których naprawa możliwa jest poprzez tak prostą „naprawę”. Oczywiście zdarza się, że aktualizacja nie naprawi uszkodzonej płyty głównej. Wsparcie poprzez program iTunes jest pierwszym krokiem, który może ukierunkować nas na odpowiednią drogę serwisową.

Serwis Apple od tego zacznie

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale każdy serwis producenta musi zacząć od wgrania nowego oprogramowania. W szczególności, kiedy usterki dotyczą typowych błędów urządzenia. Dopiero przy braku możliwości naprawy sprzętu urządzenie kierowane jest do wymiany na drugi egzemplarz.

Czemu to takie ważne? Uszkodzenia software to dość częsty problem różnych urządzeń. Nie zdajemy sobie sprawy jak dużo awarii możemy usunąć w ten problem. Dotyczy to zawieszającego się systemu, czasami niedziałających FaceID lub nawet problemów z błędami baterii. Apple coraz częściej ukrywa różne zmiany pod konkretną wersją oprogramowania. Oczywiście, jeśli nie radzimy się z naszym smartfonem warto oszukać pomocy w internecie. Niejeden serwis Apple Warszawa będzie w stanie rozwiązać nasz problem, niezależnie od tego, czy usterka jest tylko softwarowe. Punkty naprawcze poradzą sobie z każdą usterką mechaniczną, a w tych czasach takich uszkodzeń jest stosunkowo dużo.