Ciekawostki

Wymiana szybki popularna, ale nie tylko w telefonach

Pęknięte szybki w telefonach to codzienny widok dla wielu firm serwisowych. Wymiana uszkodzonej szybki jest jedną z najczęściej wykonywanych usług w pogwarancyjnych serwisach telefonów komórkowych. Co najciekawsze proces refabrykacji wyświetlacza można wykonać nie tylko w telefonach. Do gry wchodzą jeszcze tablety oraz smartwatche. Dzięki szerokim możliwościom klienci końcowi mogą sporo zaoszczędzić ciesząc się dalej ze sprawnego urządzenia. Niezwykle popularna jest naprawa/wymiana szybek w urządzeniach Apple Watch.

 

Warunkiem każdej naprawy, w której możliwa jest wymiana szybki jest oczywiście sprawny wyświetlacz. Bez tego żaden serwis telefonów nie wykona tej usługi należycie, ponieważ w całym procesie chodzi oczywiście o oddzielenie szybki od sprawnego wyświetlacza. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że proces wymiany szybki jest niezwykle popularny. Dotyczy to również smartwatchów, które Polacy coraz częściej kupują. Usługa jest na tyle trudna, że nie wszystkie punkty napraw oferują takie możliwości. Powodem nie jest dostęp do części, a jedynie specyfika naprawy urządzenia. Można powiedzieć, że refabrykacją szybek w Apple Watchach zajmują się tylko wyspecjalizowane serwisy telefonów. Do takich napraw nie wystarczą tylko narzędzia i maszyny. Niezwykle ważnym oraz istotnym czynnikiem jest doświadczenie, ponieważ zegarki to zupełnie inne urządzenia niż smartfony.

Wymiana szybki Apple Watch / fot.szybeczka.pl

Oprócz tego wszystkiego liczą się jeszcze części, mówimy tutaj oczywiście o szybkach. Jakość tych elementów jest równie ważna, co doświadczenia. Korzystając z niskiej jakości szkieł oraz kleju podczas naprawy mogą pojawić się różne problemy. Będzie to generować nie tylko niezadowolenie klientów, ale również i dodatkowe koszty w postacie reklamacji w każdym pogwarancyjnym punkcie napraw. Właśnie dlatego prowadzenie takiego biznesu wymaga doglądania wielu szczegółów, które później mogą zaważyć o istnieniu biznesu każdego przedsiębiorcy prowadzącego serwis telefonów Apple.

Uszkodzenia mechaniczne zegarków Apple Watch nie muszą być winą klienta

Skąd to wiemy? Sam producent poinformował swoich klientów, że niektóre uszkodzenia w modelach Apple Watch Series 2 lub Series 3 mogą wynikać z wad fabrycznych. Mówimy oczywiście o pęknięciach szybek, które mogą wystąpić w powyższych modelach (są to stosunkowo rzadkie przypadki), gdzie producent zaoferuje nam bezpłatną pomoc w postacie wymiany całego modułu wyświetlacza. Jak z pewnością pamiętamy firma Apple nie dokonuje wymian szybek, tylko pełne moduły. Na rynku z pewnością kilku klientów nie wiedziało o tych problemach poddając swoje urządzenia odpłatnej wymianie szybek w rynkowych serwisach Apple.

Pęknięcia Apple Watch / fot.support.apple.com

Niezależnie od tego wielu klientom ciężko ot, tak udać się do sklepu, aby kupić sobie nowego Apple Watcha. Dlatego forma naprawy urządzenia poprzez wymianę szybki wydaje się znacznie korzystniejsza, ponieważ zegarki Apple są stosunkowo drogie i nie tak łatwo spadają z ceny. Wszystkie takie uszkodzenia najlepiej naprawiać w serwisach specjalizujących się w takich usługach. Zastanawiacie się, gdzie szukać takich punktów? Wystarczy wpisać w przeglądarkę Google odpowiednią frazę np. serwis Apple Watch Warszawa – a po chwili przeglądarka „wyrzuci” nam wszystkie oferty i usługi naprawcze zegarków Apple dla miasta Warszawa. Drugą formą poszukiwań takich punktów jest zasięgnięcie języka wśród znajomych lub na forach/grupach Facebookowych.

Wymiana szybki popularniejsza niż wymiana wyświetlacza

Jak zapewne wszyscy wiem Apple w Polsce nie udostępnia swoich części. Większość podzespołów, które są już dostępne na rynku pochodzą albo z demontażu, albo bezpośrednio ze zwrotów oryginalnych zegarków. Na całe szczęście większość uszkodzeń mechanicznych w zegarkach to głównie uszkodzenia szybki, która pokrywa wyświetlacz. Sam zegarek trudno upuścić na ziemię, można nim jedynie o coś zahaczyć lub uderzyć, a wtedy to szybka najczęściej ulega pęknięciu lub zostaje porysowana, co może szpecić całe urządzenie.

Pęknięta szybka Apple Watch / fot.szybeczka.pl

Jeśli oczywiście dojdzie już do uszkodzenia mechanicznego samego wyświetlacza, wtedy należy wymienić cały moduł. Po kontakcie z wybranym serwisem powinniśmy uzyskać odpowiednia pomoc w celu rozwiązania naszego problemu. Należy jednak pamiętać, że usługa wymiany ekranu z szybką jest znacznie droższa niż tylko sama szybka. Właśnie dlatego tak wielu klientów nie chcę wykonywać napraw mechanicznych w sytuacji uszkodzenia całości (wyświetlacza i szybki) zastanawiając się jednocześnie nad zakupem nowego lub używanego urządzenia.