Ciekawostki

Uszkodzoną płytę główną w telefonach iPhone można naprawić

Nowoczesne telefony komórkowe w pewnym sensie są bardzo delikatne. Oprócz zewnętrznych podzespołów musimy uważać na elementy w środku urządzenia. W przypadku telefonów iPhone warto zwracać uwagę na płytę główną, która jest drugą co do kosztów częścią po wyświetlaczu. Na całe szczęście rynek serwisów GSM potrafi naprawić płytę główną zmniejszając znacząco koszty usunięcia problemu, z którym borykamy się na co dzień. 

Uszkodzenia PCB są usterkami dość poważnymi. W przypadku uszkodzenia drogiego podzespołu musimy zastanowić się nad odpowiednim działaniem. Przy uszkodzeniu płyty głównej najczęstszym rozwiązaniem dla wielu klientów jest wymiana urządzenia lub kupno innego modelu. Okazuje się, że nie jest to jedyne i możliwe działanie. Niektóre serwisy telefonów Apple oferują naprawę płyty głównej w naprawdę dobrych cenach. Specjalistyczny serwis Apple Warszawa, który otrzyma nasz telefon zajmie się dokładną diagnozą przedstawiając nam możliwe działania. Najczęstszą formą naprawy takiej płyty jest wylutowanie drobnych podzespołów, które można oczywiście wymienić. Znaczna część uszkodzeń wynika również z samego zalania telefonów iPhone, które niestety mimo pewnych deklaracji nie są wodoszczelne.

Jakie są objawy uszkodzonej płyty głównej w telefonach iPhone?

Dotyczą one głównie samego działania telefonu. Zdarza się również, że niektóre uszkodzenia mogą być mylące z uszkodzeniem oprogramowania, które można „zreanimować” poprzez iTunes. Głównymi objawami wskazującymi na ewentualne uszkodzenie płyty głównej może być między innymi zawieszanie się telefonu. Innym problemem mogą być usterki z czytaniem karty SIM lub problemy z połączeniem GSM oraz siecią WiFi. Są to dość częste usterki, które również mogą być wywołane np. poprzez zalanie telefonu lub upadek. W środku urządzenia znajdują się pewne drobne elementy, które przy dużej sile upadku mogą spowodować wypięcia niektórych wtyczek.

Korzystając ze smartfona iPhone musimy również uważać na temperaturę samego urządzenia. Jeśli odczuwamy nagrzewanie i częste wyłącznie się telefonu to również powinniśmy udać się do serwisu Apple, ponieważ objawy mogą wskazywać na uszkodzenie niektórych podzespołów. Naprawa takiej części nie jest prosta, ale z pewnością jest tańsza niż sama wymiana płyty, a nawet urządzenia. Specjalistyczny serwis Apple Warszawa zajmujący się takimi usługami po zdiagnozowaniu usterki z pewnością znajdzie odpowiednie rozwiązanie, które powinno zadowolić potencjalnego klienta. Musimy jednak pamiętać, że zdarzają się takie uszkodzenia, które bezwzględnie dyskwalifikują jakąkolwiek naprawę płyty głównej. W takim przypadku zostanie nam już tylko wymiana sprzętu na nowy.