Połącz się z nami

KOMPUTER

Transcend przedstawia nowy dysk M.2 SSD 830S

Firma TRANSCEND przedstawia nowy dysk SSD 830S wykorzystujący złącze M.2 w formacie 2280.

 

Nośnik działa w oparciu o interfejs SATA III, dzięki czemu będzie współpracował ze starszymi komputerami. Dysk wyposażony jest w pamięć cache DDR3 oraz bufor SLC, co zwiększa szybkość jego pracy. Odczyt danych odbywa się z prędkością sięgającą 560 MB/s, a zapis do 510 MB/s.

 

Specyfikacja Dysku Transcend SSD 830S / fot.prasowe

 

Specyfikacja Dysku Transcend SSD 830S / fot.prasowe

 

SSD 830S wspiera tryb Device Sleep Mode (DevSleep). Pozwala on wydłużyć czas pracy notebooka na baterii przez wyłączenie interfejsu SATA, kiedy sprzęt nie jest używany. Nośnik wykorzystuje zaawansowaną ochronę przed zużyciem (Advanced Global Wear-Leveling), wbudowaną korekcję błędów ECC LDPC oraz obsługuje funkcje TRIM, AGC, NCQ i technologię S.M.A.R.T.

 Gwarancja i cena

Dysk SSD 830S pojawi się wkrótce w sprzedaży na polskim rynku. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą 120 PLN za wersję 128 GB, 190 PLN za wersję 256 GB oraz 369 PLN w przypadku wariantu o pojemności 512 GB. Nośnik jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

KOMPUTER

Lenovo prezentuje najnowsze ThinkPady — inteligentne laptopy do pracy mobilnej

Firma Lenovo zapowiedziała z okazji targów MWC Barcelona 2019 najnowsze modele z rodziny ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 i X390 Yoga. Nowościami w ofercie laptopów są także Lenovo 14w z Windows 10 Pro oraz Lenovo 14e Chromebook zwiększające efektywność pracowników działów obsługi klienta, a towarzyszą im zupełnie nowy monitor mobilny ThinkVision M14 i słuchawki X1 ANC, które znacznie ułatwiają pracę zdalną w zespole.

 

Najnowsza linia wysokiej klasy laptopów ThinkPad T i X łączy w sobie wierność sprawdzonym zasadom konstrukcyjnym z tradycjami innowacyjności podporządkowanej potrzebom użytkowników. Stanowiska pracy ulegają zmianom, a użytkownicy oczekują laptopów z funkcjami skutecznej łączności, które będą pełnić główną rolę wśród cyfrowych narzędzi pracy. Najnowsze laptopy ThinkPad pomagają użytkownikom pozostawać w kontakcie dzięki dostępnej wszędzie łączności LTE-A Wireless WAN, zapewniają im spokój dzięki przodującym w branży zabezpieczeniom ThinkShield i uprzyjemniają korzystanie z komputera dzięki jasnym ekranom o wysokiej rozdzielczości, realistycznemu dźwiękowi Dolby Audio™ Premium i słynnej klawiaturze ThinkPad.

ThinPad X390 Yoga / fot.prasowe

Najnowsze laptopy z serii ThinkPad T i X to zupełnie nowe urządzenia z licznymi funkcjami zapewniającymi największy komfort i bezpieczeństwo mobilnej pracy, których oczekują użytkownicy. Spośród nich warto wymienić:

 • ThinkShield — zestaw funkcji zabezpieczeń, takich jak ThinkPad PrivacyGuard i PrivacyAlert oraz fizyczna osłona kamery internetowej ThinkShutter, jest dostępny w większości modeli.
 • Nowoczesny BIOS ThinkPad z nowymi funkcjami, między innymi autonaprawy.
 • Błyskawiczna łączność bezprzewodowa WWAN o szybkościach gigabitowych przy użyciu modułu Fibocom L860-GL CAT16 LTE w modelu T490.
 • T490s, X390 i X390 Yoga zawierają najnowsze moduły Intel® Wi-Fi 6 Gig+.
 • Podwójne mikrofony o zasięgu czterometrowym działające rzeczywiście w zakresie 360°.
 • Wyświetlacze HDR z obsługą Dolby Vision™ dostępne we wszystkich modelach z serii T.
 • Nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów dostępny w modelach T490s i T490.
 • Najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji.

 

Na całym świecie sprzedano dotychczas ponad 140 milionów ThinkPadów, których wzornictwo i konstrukcja zawsze budzi zaufanie użytkowników dzięki najwyższej klasy zabezpieczeniom, trwałości i znakomitym funkcjom do pracy mobilnej. W 2019 roku na podstawie analizy wszystkich aspektów użytkowania komputerów szczególny nacisk położono na inteligentną łączność oraz praktyczne innowacje.

 

Zawsze w kontakcie dzięki uniwersalnej łączności

Nowa generacja pracowników jest obeznana z technologiami i oczekuje, że będą one dostosowywać się do jej stylu życia. Użytkownicy chcą i potrzebują dostępu do sieci w każdej chwili i niezależnie od miejsca — by pracować nad zadaniami o znaczeniu krytycznym, ale i zamieszczać posty w mediach społecznościowych. Wszystkie modele ThinkPadów oferują wysokowydajną łączność Wi-Fi oraz opcjonalnie globalny dostęp do sieci LTE-A WWAN. ThinkPad T490 zapewnia roaming na zupełnie nowym poziomie dzięki łączności z siecią CAT16 LTE-A przy użyciu konfiguracji anteny 4×4 UltraConnect, która umożliwia osiąganie gigabitowych szybkości transmisji i maksymalnej mocy sygnału. ThinkPad T490s, X390 i X390 Yoga zawierają też nową technologię Intel® Wi-Fi 6 Gig+ z Bluetooth 5.1 do wysokiej klasy gigabitowej łączności bezprzewodowej. Użytkownicy laptopów ThinkPad z technologią Intel® Wi-Fi 6 Gig+ mogą pracować efektywniej dzięki wyższej przepustowości i większej wydajności w środowiskach o dużym natężeniu ruchu sieciowego.

 

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Świat online jest pełen pułapek i zagrożeń. Często słyszy się o wykradaniu danych i tożsamości. Użytkownicy komputerów chcą, by ich dane osobowe, tożsamość i osobiste informacje były bezpieczne bez dodatkowego nakładu pracy. Typowy użytkownik z pewnością codziennie loguje się na laptopie, prawdopodobnie uczestniczy w wideokonferencji i być może przegląda poufne informacje. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo zawsze i wszędzie, Lenovo oferuje funkcje ThinkShield.

 • Czujnik linii papilarnych Match-on-Chip zwiększa poufność informacji o odciskach palców, ponieważ obraz biometryczny nigdy nie opuszcza układu scalonego. Dlatego właśnie można bezpieczniej się logować i dokonywać transakcji online.
 • ThinkShutter to fizyczna osłona dostępna w kamerach IR oraz RGB, która chroni użytkowników przed hakerami przejmującymi kontrolę nad kamerą internetową.
 • ThinkPad PrivacyGuard zwiększa poufność zawartości ekranu — wystarczy jedno dotknięcie przycisku. PrivacyAlert może nawet ostrzegać przed ciekawskimi, którzy spoglądają na ekran zza pleców użytkownika.

ThinkShutter / fot.prasowe

 

Czytnik linii papilarnych Match-on-Print / fot.prasowe

BIOS ThinkPadów został znacznie ulepszony. Najbardziej rzuca się w oczy nowoczesny graficzny interfejs użytkownika, dzięki któremu o wiele łatwiej można się poruszać po opcjach BIOS-u. Lenovo oferuje także udoskonalenia funkcji zabezpieczeń i zarządzania oparte na UEFI, które docenią zarówno użytkownicy, jak i administratorzy IT.

 • Administratorzy mogą na przykład ustawiać hasła dostępu zdalnego i uprzywilejowanego w celu lepszego zabezpieczenia komputera na poziomie BIOS-u.
 • Mogą też ograniczać dostęp za pośrednictwem portów, skutecznie usuwać wszystkie dane z dysku twardego przy użyciu funkcji Secure Wipe, a także zarządzać zdalnie wdrażaniem komputerów za pomocą funkcji Wi-Fi PXE Boot lub HTTPs Boot.
 • Najbardziej efektowna jest prawdopodobnie funkcja samonaprawiania nowego BIOS-u. W razie uszkodzenia oprogramowania lub ataku potrafi ona przywrócić poprzednią, nieuszkodzoną wersję z kopii zapasowej. Nowa funkcja zapewni klientom bardziej odporny BIOS, a hakerom uniemożliwi manipulowanie kodem oprogramowania firmware najniższego poziomu.

Graficzny interfejs użytkownika BIOS-u ThinkPada / fot.prasowe

 

Wyjątkowe wrażenia dzięki funkcjom oddziałującym na zmysły

Komfort korzystania z komputera to efekt oddziaływania na zmysły, takie jak wzrok i słuch. Inżynierowie światowej klasy dołożyli wszelkich starań by skonstruować smukłe i lekkie, bezkompromisowe laptopy z najlepszymi ekranami, świetnymi funkcjami audio i głosowymi oraz klawiaturą ThinkPad, która jest klasą dla siebie.

 • Wyświetlacz HDR o jasności 500 nitów z Dolby Vision™ prezentuje obraz o niesamowitych kolorach, kontraście i jasności. Dostępny jest też nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów z technologią LTPS (Low Temperature Polycrystalline Silicon), która wyświetla jaśniejszy obraz i wydłuża czas działania baterii.
 • Telekonferencjom VoIP często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Po raz pierwszy komputery z serii ThinkPad T oraz X zostały wyposażone w dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które znacznie poprawiają jakość konferencji VoIP, szczególnie z udziałem większego grona osób i w hałaśliwym otoczeniu. Dźwięk jest też wyraźnie lepszy dzięki technologii Dolby Audio™ Premium.

Lenovo Yoga / fot.prasowe

„Projektowanie nowoczesnych laptopów ThinkPad zaczynamy od dialogu z klientami” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Lenovo Commercial Product Portfolio. „Następnie nasi inżynierowie budują inteligentny komputer, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, a przyświeca im jeden cel — zachwycić użytkowników”.

 

Wyzwalanie potencjału pracowników obsługi klienta

Działający na pierwszej linii pracownicy wnoszą zasadniczy wkład w sukcesy firm z branży handlu detalicznego, hotelarskiej, turystycznej czy produkcyjnej, ale są często pomijani podczas przydziału firmowych komputerów. Dzięki takim komputerom jak Lenovo 14w i 14e Chromebook osoby te mogą wykazać swój pełny potencjał, ściślej współpracować z innymi pracownikami i pomagać firmie w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników. Lenovo 14w i 14e Chromebook z procesorami AMD powstały z myślą o tym segmencie pracowników oraz o codziennych wyzwaniach związanych z pracą w sklepie czy fabryce. Wyposażenie wszystkich pracowników w nowoczesne technologie stało się teraz wyjątkowo proste i ekonomiczne.

 

Lenovo 14w z Windows 10 Pro

 • Funkcje zabezpieczeń, zarządzania i ułatwiające pracę wbudowane w Windows 10 Pro
 • Wydajny procesor AMD A6-9220c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,54 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy
 • Dostęp do usług Microsoft 365 dla pracowników pierwszej linii

Lenovo 14e Chromebook

 • Wydajny procesor AMD A4-9120c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,48 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy
 • Konsola administracyjna Google i G Suite

 

Akcesoria uprzyjemniające pracę mobilną

Nowy monitor ThinkVision M14 w prosty sposób zwiększa miejsce na ekranie podczas pracy w drodze, umożliwiając współużytkowanie materiałów ze współpracownikami i klientami. Oba porty USB-C mogą służyć do podłączania drugiego ekranu i ładowania laptopa po podłączeniu monitora do zasilania sieciowego. 14-calowy, ultrasmukły (4,6 mm) monitor o rozdzielczości FHD wyświetla obraz o jasności 300 nitów, a nóżka o regulowanej wysokości zwiększa komfort oglądania. ThinkVision M14 waży zaledwie 595 g i jest doskonałym towarzyszem podróży.

 

Słuchawki X1 ANC dostrojone profesjonalnie przez Dolby do komputerów Lenovo odtwarzają udoskonalony dźwięk i eliminują hałas z otoczenia. We współpracy z Synaptics AudioSmart powstały słuchawki z hybrydowymi funkcjami ANC i ENC wyposażone w sześć mikrofonów bez wysięgnika. Active Noise Cancellation (ANC) redukuje rozpraszające uwagę dźwięki z otoczenia, podczas gdy Electronic Noise Cancelling (ENC) je odfiltrowuje, umożliwiając profesjonalną współpracę przy użyciu platform ujednoliconej komunikacji lub korzystanie z asystenta cyfrowego przy użyciu poleceń głosowych w biurze lub w podróży. Słuchawki mogą działać bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0, ale można je też podłączyć do gniazda USB-C i jednocześnie je ładować. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie i przenoszenie.

Ceny i dostępność:

ThinkPad T490s będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1279 USD.
ThinkPad T490 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 999 USD.
ThinkPad T590 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1029 USD.
ThinkPad X390 dostępny od maja 2019, w cenie od 1099 USD.
ThinkPad X390 Yoga będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1359 USD.
ThinkVision M14 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 249 USD.

Zestaw słuchawkowy ThinkPad X1 ANC będzie dostępny od czerwca 2019, w cenie od 149 USD.
Lenovo 14w z Windows 10 będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 299 USD.
Lenovo 14e Chromebook będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 279 USD.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

KOMPUTER

Rapoo 8200M – nowy bezprzewodowy zestaw multimedialny

Dla każdego, kto podczas codziennej pracy korzysta z klawiatury numerycznej i ceni sobie komfort używania dodatkowych przycisków multimedialnych, Rapoo przygotowało stylowy, bezprzewodowy zestaw z myszką o rozdzielczości 1600 DPI. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania „Multi-mode Wireless”, które pozwala na łączność za pomocą Bluetooth 3.0, Bluetooth 4.0 (Smart) oraz transmisji 2,4 GHz, zestaw 8200M sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej jak i w domowym centrum rozrywki.

 

W skład zestawu wchodzi pełnowymiarowa (438 mm x 154 mm x 25 mm) klawiatura membranowa wykonana z dobrej jakości materiałów, które chronią ją przed przypadkowym zalaniem. Na spodzie znajdują się dwie regulowane nóżki zwiększające komfort użytkowania oraz trzy nóżki wykonane z gumy, które zapewniają stabilność i zapobiegają przesuwaniu się urządzenia na blacie. Klawiaturę wyposażono w 103 klawisze o niskim skoku, wśród których znajduje się między innymi moduł klawiatury numerycznej. Ponadto do dyspozycji mamy 10 przycisków multimedialnych dla szybkiego dostępu do np. strony głównej, poczty, kalkulatora, odtwarzacza multimedialnego czy regulacji głośności. Klawiatura wyposażona jest również w diodę informująca o niskim stanie baterii, a czas pracy może wynieść nawet 12 miesięcy.

Rapoo 8200M biały / fot.prasowe

Drugim elementem zestawu Rapoo 8200M jest mysz optyczna z sensorem o rozdzielczości 1600 DPI z możliwością przełączania pomiędzy 600 DPI -dla zwiększenia precyzji- a 1600 DPI dla większej prędkości – wszystko za pomocą jednego przycisku znajdującego się na grzbiecie gryzonia. Na krawędzi myszki zaprojektowanej z myślą o praworęcznych użytkownikach znajdują się dwa przyciski, które można łatwo obsługiwać kciukiem. Boki oraz kółko przewijania 2D zostały pokryte gumą, która poprawia pewność chwytu i umożliwia wygodne scrollowanie. Na spodzie znajdują się dwa ślizgacze oraz otwierana klapka, pod którą można umieścić nano odbiornik USB, aby uniknąć zgubienia go podczas transportu. Mysz ma wymiary 108 mm x 64 mm x 35 mm, a obudowa wyprofilowana jest w taki sposób, aby dłoń nie męczyła się podczas długiej pracy przy komputerze. Czas pracy na baterii może osiągać nawet 9 miesięcy, a o konieczności jej wymiany poinformuje dioda.

Rapoo 8200M czarny / fot.prasowe

Technologia Rapoo „Multi-mode Wireless” nie tylko zapewnia kompatybilność z różnymi standardami Bluetooth. Dzięki Instant Connect zestaw może zostać sparowany jednocześnie z 4 urządzeniami, a przełączanie między nimi jest łatwe i szybkie. Zastosowanie wielu możliwości łączności zwiększa funkcjonalność zestawu, nie musisz się już martwić brakiem portu USB lub utratą odbiornika. Komfort pracy zwiększa również zasięg urządzeń do 10m w zakresie 360°. Zestaw Rapoo 8200M dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, w cenie ok. 169,00 zł brutto i objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

KOMPUTER

Philips 499P9H – ultraszeroki monitor Dual Quad HD w formacie 32:9

Firma MMD – producent monitorów marki Philips – przedstawia 49-calowy model 499P9H w formacie 32:9 z szeregiem technologii i rozwiązań, zapewniających komfort użytkowania zarezerwowany dotychczas dla konfiguracji wielomonitorowych.

 

Gigantyczna przestrzeń robocza

Philips 499P9H z linii Brilliance wyposażony jest w zakrzywioną matrycę VA, w rozdzielczości Dual Quad HD (5120 x 1440). Odpowiada ona dwóm, stojącym obok siebie 27-calowym ekranom Quad HD. Tak obszerną przestrzeń roboczą łatwo dostosować do własnych potrzeb.

 

Philips 499P9H / fot.prasowe

 

Korzystając z technologii MultiView można wyświetlać na monitorze obraz z dwóch źródeł jednocześnie. Dodatkowo, 499P9H posiada wbudowany przełącznik KVM MultiClient, pozwalający na podłączenie do monitora dwóch komputerów, swobodne przełączanie się między nimi i obsługiwanie ich za pomocą jednego zestawu myszy i klawiatury. Peryferia mogą zostać podłączone bezpośrednio do monitora, dzięki stacji dokującej z USB-C. Może ona również pełnić rolę zasilacza, np. dla laptopa wyposażonego w ten port.

 

Philips 499P9H / fot.prasowe

 

Jakość obrazu, którą zapewnia Philips 499P9H, sprawdzi się zarówno w podstawowych zadaniach, jak i obróbce zdjęć oraz materiałów wideo. Monitor cechuje się między innymi zgodnością ze standardem DisplayHDR 400, jasnością wynoszącą 450 cd/m2, pokryciem palety Adobe RGB na poziomie 91% czy parametrem Delta E<2. Gracze, oprócz wysokiej rozdzielczości, docenią również wykorzystywaną przez wyświetlacz technologię Adaptive-Sync.

 

Bezpieczeństwo i wygoda

Monitor posiada zabezpieczenie biometryczne w postaci wysuwanej kamery Full HD kompatybilnej z funkcją Windows Hello. Kamera umożliwia logowanie się do systemu poprzez rozpoznawanie twarzy uprawnionych użytkowników. Philips 499P9H osadzony jest na wytrzymałej i ergonomicznej stopce, z możliwością regulacji wysokości ekranu, jego kąta nachylenia oraz obrotu w poziomie (swivel).

 

Philips 499P9H / fot.prasowe

 

Użytkownicy mają też możliwość montażu monitora na uchwycie VESA (100 x 100 mm). Dodatkiem podnoszącym wygodę jest także wbudowany w monitor port RJ45. Philips 499P9H debiutuje na rynku w cenie detalicznej wynoszącej 4729 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej
Reklama

Różne

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!