Technologie

TRANSCEND mSATA 230S – nowy dysk SSD do urządzeń przenośnych

Firma TRANSCEND przedstawia nowy dysk mSATA SSD 230S z interfejsem SATA III 6Gb/s i wydajnym kontrolerem. Dzięki rozmiarom ośmiokrotnie mniejszym niż w przypadku tradycyjnych dysków 2,5 cala nowy model świetnie sprawdza się w urządzeniach przenośnych, takich jak notebooki oraz ultrabooki.

 

Model 230S jest oparty na pamięci flash 3D NAND TLC, która pozwala osiągnąć wysokie prędkości do 550 MB/s odczytu i 400 MB/s zapisu sekwencyjnego. Tym samym dysk gwarantuje bardzo szybkie przetwarzanie plików oraz ładowanie się systemu i aplikacji. Oferowany jest w dwóch wersjach pojemnościowych: 64 GB i 128 GB.

 

Oprócz wysokiej wydajności, dysk mSATA SSD 230S wyróżnia się zespołem przydatnych funkcji i rozwiązań. Wyposażony jest między innymi w zaawansowaną ochronę przed zużyciem (Advanced Global Wear-Leveling), wbudowaną korekcję błędów ECC LDPC, a do tego wspiera funkcje TRIM, AGC, NCQ i technologię S.M.A.R.T. Oferowane przez firmę produkty otrzymują 3 lata gwarancji, a ich cena plasuje się następująco: wersja 64 GB – kosztuje 79 zł, zaś wersja 128 GB to koszty rzędu 179 zł. Produkt już niedługo trafia do sprzedaży w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

 

Najnowsze wpisy