Technologie

TP-Link Deco M9 Plus – system WiFi Mesh z wbudowanym antywirusem i funkcją kontrolera urządzeń Smart Home

System Deco to najprostszy i najwydajniejszy sposób na stworzenie szybkiej i niezawodnej sieci WiFi na całej powierzchni  domu lub mieszkania. Niezależnie od metrażu i tego z ilu urządzeń korzystasz jednocześnie – system Deco zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilność połączenia. Dodatkowo dzięki funkcji huba dla urządzeń smart, Deco M9 Plus pozwala na niezwykle proste zarządzanie urządzeniami Smart Home, niezależnie od tego czy do komunikacji wykorzystują one WiFi, Bluetooth czy Zigbee.

 

Zestaw Deco M9 Plus to urządzenia służące do stworzenia wydajnej sieci WiFi w mieszkaniu, czy jednorodzinnym domu. Sprawdzi się także na naprawdę dużych powierzchniach – nawet w wielopiętrowym domu. Wystarczą zaledwie dwa urządzenia, by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 400 m2. W razie potrzeby, system można rozbudowywać o kolejne jednostki, efektywnie poszerzając zasięg i eliminując martwe strefy. Dzięki technologii TP-Link ART (Adaptive Routing Technology), automatycznie wybierającej najlepszą ścieżkę transmisji – gdziekolwiek się udasz – pozostaniesz w zasięgu. Twoje urządzenie automatycznie będzie łączyło się z routerem Deco, oferującym w danej chwili najlepsze połączenie, bez przerywania transferu czy buforowania.

 

TP-Link Deco M9 Plus / fot.prasowe

 

Deco M9 Plus pełni funkcję huba dla urządzeń Smart Home, umożliwiając kontrolę nad wszystkimi tego typu urządzeniami za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji. Pozwala na ustalanie reguł i harmonogramów działania z wykorzystaniem urządzeń Smart Home różnych producentów, wykorzystujących moduły Zigbee, Bluetooth i Wi-Fi. System Deco M9 jest kompatybilny m.in. z urządzeniami smart TP-Link, Nest, Samsung czy żarówkami Phillips Hue. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie.

 

TP-Link Deco M9 Plus / fot.prasowe

 

Deco M9 Plus pracuje w standardzie WiFi 802.11ac i oferuje użytkownikom trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej prędkości wynoszącej aż 2134 Mb/s wspomagane przez technologię MU-MIMO zwiększającą wydajność komunikacji między urządzeniami. Za rozgłaszanie WiFi odpowiada 8 wbudowanych anten w każdej jednostce Deco M9. Dodatkowo w każdej z nich znajdują się dwa gigabitowe porty Ethernet, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych. Dzięki Deco M9 Plus spędzanie czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych, czy oglądanie filmów i seriali w wymagającej jakości 4K obędzie się bez irytujących przerw na buforowanie danych. Co ważne – system świetnie radzi sobie pod dużym obciążeniem, pozwala na jednoczesne połączenie nawet 100 urządzeń. Dzięki zastosowanym zabezpieczeniom TP-Link HomeCareTM: wbudowanemu antywirusowi od Trend Micro i kontroli rodzicielskiej, Deco to także najlepiej zabezpieczona domowa sieć jaką możesz sobie wyobrazić. HomeCareTM chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci WiFi już na poziomie routera. Oznacza to, że ochroną objęte są również urządzenia, których nie chroni klasyczne oprogramowanie antywirusowe, np. konsole do gier, kamery Cloud czy urządzenia automatyki domowej. Za pomocą kontroli rodzicielskiej możliwa jest blokada dostępu do stron z niepożądaną treścią, ustawienie limitów czasowych dla poszczególnych użytkowników sieci oraz weryfikacja odwiedzanych stron. Dzięki funkcji QoS (Quality of Service) użytkownik może także kontrolować przepustowość i  ustawić priorytety dla poszczególnych urządzeń lub zadań  w sieci.

 

TP-Link Deco M9 Plus / fot.prasowe

 

Użytkownicy urządzeń TP-Link cenią sobie prostotę ich użytkowania i konfiguracji. Również obsługa Deco M9 Plus jest banalnie prosta. Wystarczy wyjąć je z opakowania i uruchomić, następnie pobrać specjalną aplikację (dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS ) i postępować zgodnie z jej instrukcjami. W kilka minut później urządzenie będzie skonfigurowane i gotowe do działania. Więcej informacji na temat systemu Deco dostępne jest na stronie. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Źródło: Informacja prasowa