Ciekawostki Nowości Polska

Sejmomierz.pl – obywatelskie narzędzie do sprawdzania pracy Sejmu dostępne w telefonie

Wydawać by się to mogło niemożliwe, a jednak twórcy aplikacji Sejmomierz.pl zadali sobie trud, aby każdy zainteresowany wyborca mógł kontrolować pracę posłów i posłanek. Od teraz cała wiedza dotyczącą pracy danego posła dostępna jest w telefonie po jednym kliknięciu. Należy zwrocie uwagę, że aplikacja jest ponadpartyjna i nie ma ograniczeń na prawicę lub lewicę. 

 

Przyglądając się tej ciekawej aplikacji możemy odnieść wrażenie, że to swego rodzaju GPS poselski. Gdzie Sejmomierz.pl możemy weryfikować pracę 460 posłów podczas posiedzeń w Sejmie. Mowa o obecnościach na posiedzeniu, które często politycy, zamiast traktować jakoś swój obowiązek, traktują po macoszemu. Obywatelską inicjatywą i odpowiedzią na chęć weryfikacji pracy posła jest aplikacja Sejmomierz.pl sprawdzająca co tak naprawdę robi poseł, posłanka i jak wywiązuje się ze swojej pracy dla obywateli.

Jak działa Sejmomierz.pl?

Jest to aplikacja zbierająca wszystkie dane dotyczące aktywności posłów. Dzięki inteligentnym algorytmom przeszukującym strony sejmowe możemy w prosty i szybki sposób dowiedzieć się jak pracuje każdy polski poseł i posłanka. Nie ma również znaczenia, o jakim ugrupowaniu mówimy, bowiem Sejmomierz.pl sprawdza każdą ze stron, zarówno prawicę jak i lewicę.

Na Sejmomierz.pl znajdziemy interaktywną mapę umożliwiającą nam weryfikacje poselskiej aktywności. Oprócz tego może sprawdzić każdego posła, jego aktywność oraz ilość wystąpień lub interpelacji. Należy pamiętać, że obecnie aplikacja działa głównie na telefonie. Widzimy tam wszystkie informacje w różnych zakładkach.

Sama aplikacja umożliwia nam również formę kontaktu z parlamentarzystą (np. poprzez Twittera). Dzięki aplikacji Sejmomierz.pl możemy dokładnie nadzorować działania również ulubionych posłów, których dodamy do listy obserwowanych. Forma kontaktu z posłem poprzez media społecznościowe nie jest wcale taka zła. Komentarz pod profilem jest publiczny, widzą go wszyscy również ludzie, którzy obserwują media społecznościowe. Im większa presja społeczna, tym łatwiej zmotywować osoby publiczne do działania. W końcu media i kanały społecznościowe do „czwarta władza”. Warto zauważyć, że za całą funkcjonalnością i komunikacją aplikacji stoi agencja Grey. Kwestiami merytoryki zajmuje się Stowarzyszenie MamPrawoWiedziec.pl.

Źródło: Informacja prasowa, własne opracowanie

Najnowsze wpisy