Połącz się z nami

Różne

Lenovo Smart Clock z Asystentem Google — wszechstronne urządzenie na dobranoc i dzień dobry

Lenovo i Google zaprezentowały dziś najnowszą pozycję z kategorii inteligentnych urządzeń domowych — Lenovo Smart Clock z Asystentem Google. Urządzenie jako zegar przeznaczony specjalnie do sypialni pomaga odprężyć się wieczorem, rozpocząć dzień, sterować urządzeniami domowymi i słuchać ulubionej muzyki w całym domu.

 

Lenovo Smart Clock to najnowsza pozycja z nieustannie rosnącej rodziny inteligentnych urządzeń domowych, do której należą takie produkty jak ekran Lenovo Smart Display oraz wprowadzone do oferty w zeszłym roku Lenovo Smart Home Essentials. Ułatwiają one życie całym rodzinom i umożliwiają bardziej efektywne wykorzystanie czasu.

 

Lenovo Smart Clock / fot.prasowe

 

To wszechstronne, inteligentne urządzenie domowe, które można sterować głosowo oraz dotykowo za sprawą dyskretnego, czterocalowego ekranu IPS. Sprzęt wykonuje regularnie określone czynności przed zaśnięciem i po przebudzeniu użytkownika. Dzięki kompaktowym wymiarom Lenovo Smart Clock mieści się na szafce nocnej i wtapia w wystrój sypialni, czemu sprzyja materiałowy, miękki futerał.

 

Sen wysokiej jakości

Lenovo Smart Clock pomaga użytkownikom w wyrabianiu w sobie dobrych nawyków związanych ze snem. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że nadmierne korzystanie z ekranów przed snem może znacznie zakłócić sen. Większość z nas już to wie — któż nie oglądał do późnej nocy nowego serialu na smartfonie czy tablecie albo nie przewijał powiadomień i e-maili przed zaśnięciem? Częściej śpimy z przerwami — jedna trzecia respondentów budzi się w środku nocy tylko po to, by sprawdzić telefon, a 10% sprawdza go od razu po obudzeniu się rano.

 

Lenovo Smart Clock / fot.prasowe

 

Dlatego właśnie Lenovo Smart Clock powstał jako wszechstronne urządzenie do sypialni, które pomoże zredukować czas spędzany przed ekranami w nocy i poprawić higienę snu. Asystent Google ułatwia konfigurację wzorców snu, na przykład przez przyciemnianie światła i wyświetlanie pierwszego zdarzenia z kalendarza jednym poleceniem, np. „Hej Google, dobranoc!”. Nie musisz też martwić się o telefon — zegar zawiera pełnowymiarowe złącze USB do wygodnego ładowania.

 

Inteligentny głośnik wewnątrz, świetny dźwięk na zewnątrz

Z badań wynika także, że szum otoczenia, relaksująca muzyka lub prowadzona medytacja mogą sprzyjać lepszemu wysypianiu się. Dlatego właśnie zwróciliśmy szczególną uwagę na jakość głośnika w zegarze Lenovo Smart Clock. Poproś Asystenta Google o odprężającą muzykę lub prowadzoną medytację, a urządzenie odtworzy ją czysto i wyraźnie.

 

 

Sprzęt kryje w sobie pełnozakresowy głośnik o mocy 6 W z dwoma pasywnymi radiatorami, który może wypełnić dźwiękiem dużą sypialnię. Słuchanie radia uprzyjemnia dodatkowo najnowsza funkcja redukcji szumów Dolby. Lenovo Smart Clock ma też funkcję multiroom — można go dodać do grupy głośników domowych i odtwarzać muzykę, audiobooki, podcasty czy audycje radiowe na różnych urządzeniach w różnych pomieszczeniach. Sprzęt działa też z technologią Chromecast, dzięki czemu można odtwarzać strumieniowo seriale czy muzykę na ekranie telewizora lub przez głośniki, używając tylko głosu.

 

Bardziej odświeżający sen

Pobudka z zegarem Lenovo Smart Clock jest wyjątkowo przyjemna i odprężająca dzięki programowi delikatnego budzenia przez Asystenta Google. Ustaw stopniowe rozjaśnianie światła i zwiększanie głośności budzika na 30 minut przed planowanym czasem budzenia. Spersonalizowany budzik automatycznie rozpocznie poranny program: poinformuje o pogodzie i planach dnia, a także wyświetli przypomnienia oraz najlepszą trasę dojazdu do pracy. Niezależnie od wybranych dźwięków lub muzyki budzika możesz go wyłączyć albo opóźnić jednym stuknięciem zegara.

Co więcej, urządzenie to stanowi kolejne wygodne centrum sterowania urządzeniami domowymi. W Lenovo Smart Clock możesz ustawić automatyczne włączanie ekspresu do kawy w kuchni lub ogrzewanie pokoju o godzinie pobudki. Możesz też sprawdzać z łóżka obraz z kamery monitoringu przy drzwiach wejściowych lub w pokoju dziecka. Lenovo Smart Clock łączy się bezproblemowo ze wszystkimi domowymi urządzeniami inteligentnymi — współdziała z ponad 10 000 produktów 1000 partnerów i marek.

 

Lenovo Smart Clock / fot.prasowe

 

Z myślą o niezakłóconym śnie Lenovo zaprojektowało Smart Clock tak, by prezentował się możliwie dyskretnie. Szanujemy też prywatność klientów, dlatego urządzenie ma przycisk, który wyłącza nasłuchiwanie. Zegar przeważnie nie rzuca się w oczy — 4-calowy ekran zwraca na siebie uwagę tylko w razie potrzeby. Kiedy nie jest używany, pokazuje godzinę na różnych cyferblatach do wyboru. Lenovo Smart Clock można zaprogramować tak, by dopełniał cykl snu i budzenia się, a jednocześnie oferował wizualne funkcje wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Wystarczy zacząć od „Hej, Google”. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.lenovo.com/CES.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

Różne

Budżetowa marka urządzeń sieciowych Mercusys wprowadza do sprzedaży gigabitowe przełączniki

MS105G i MS108G to urządzenia dla osób, którym zależy na szybkim i łatwym rozbudowaniu sieci przewodowej. Te przełączniki sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małym biurze.

 

Odpowiednio, pięć i osiem gigabitowych portów Ethernet w MS105G oraz MS108G, pozwala na łatwą rozbudowę szybkiej sieci przewodowej. Przełączniki są w pełni kompatybilne z urządzeniami takimi jak telewizory Ultra 4 HD, komputery, drukarki czy kamery. Sprawdzą się  niemal w każdym pomieszczeniu.

Mercusys MS108G / fot.prasowe

Atutem MS105G i MS108G jest instalacja plug and play. Użytkownicy nie muszą przejmować się długą i żmudną konfiguracją, ponieważ wystarczy podłączyć przełączniki do komputera, telewizora, czy innego urządzenia za pomocą kabla Ethernet, aby szybko rozbudować sieć. Ponadto, każdy z portów MS105G i MS108G posiada funkcję automatycznego krosowania MDI/MDIX, która pozwala na szybką instalację urządzeń bez względu na typ użytych kabli.

Mercusys MS108G / fot.prasowe

Co ważne, użytkownicy, wybierając przełączniki MS105G, bądź MS108G nie muszą przejmować się rachunkami za zużycie prądu. Oba urządzenia korzystają z najnowszej energooszczędnej technologii, która umożliwia zwiększenie wydajności sieci przy mniejszym zużyciu energii. Takie rozwiązanie nie pozostaje bez wpływu na środowisko – pobór elektryczności dostosowywany jest automatycznie do stanu łącza oraz długości kabla, co pozwala zmniejszyć ślad węglowy.

Mercusys MS105G / fot.prasowe

Przełączniki MS105G i MS108G są wielkości przeciętnego smartfona, a to ułatwia użytkownikom znalezienie dla nich dogodnej lokalizacji. Natomiast ich nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenia prezentują się bardzo elegancko.

Mercusys MS105G / fot.prasowe

Ogromnym atutem gigabitowych przełączników Mercusys jest także ich cena. MS108G kosztuje niespełna 90 zł, a MS105G nie więcej niż 60 zł. Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

GSM

Moza Mini-S, czyli gimbal do smartfonów z funkcją selfie sticka i tripodu

W ofercie firmy Solectric, będącej polskim dystrybutorem innowacyjnych produktów konsumenckich i przemysłowych pojawił się kompaktowy, 3-osiowy gimbal do smartfonów – Moza Mini-S. Urządzenie wyróżnia niewielki rozmiar, składana konstrukcja oraz możliwość wykorzystania go w roli selfie sticka lub statywu. Jest to uniwersalny gimbal doskonały do filmowania niemal każdej okazji: imprezy urodzinowej, zajęć na świeżym powietrzu, transmisji sportowych czy transmisji na żywo.    

 

Kompaktowy i lekki

Złożony gimbal Moza Mini-S ma wymiary 13 x 6.8 x 19.5 centymetra i waży jedynie 495 g, co czyni go niezwykle wygodnym w transporcie i przechowywaniu. Po rozłożeniu sprzęt pełni nie tylko funkcję 3-osiowego gimbala do smartfonów, ale także wygodnego selfie sticka. W zestawie z Moza Mini-S dołączony jest niewielki tripod. Po przykręceniu go do dolnej części gimbala, użytkownik zamieni go w praktyczny statyw.

 

Intuicyjna obsługa

Producent w modelu Moza Mini-S postawił na jak najbardziej intuicyjną obsługę. Przyciski umieszczone na gimbalu umożliwiają wygodne i bezproblemowe sterowanie wieloma funkcjami takimi jak focus, nachylenie osi, odtwarzanie wstecz lub tryb Incepcji jedynie za pomocą kciuka.

Gimbal Moza Mini-S w pozycji złożonej / fot.prasowe

Zdalna kontrola nad smartfonem możliwa jest po sparowaniu urządzeń za pośrednictwem Bluetooth. Producent zadbał też o odpowiednią ergonomię uchwytu, który świetnie leży w dłoni i niweluje ryzyko wysunięcia się gimbala z ręki operatora.

 

Zaawansowane tryby filmowania

Dostępna na smartfony i tablety aplikacja MOZA Genie pozwala uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji, które czynią tworzenie ciekawych materiałów jeszcze prostszym. Najważniejszymi z nich są funkcje śledzenia twarzy i obiektów. Użytkownik może sam zdefiniować najważniejszy element kadru, za którym automatycznie podążał będzie obiektyw aparatu. Osiem dostępnych trybów śledzenia, zapewnia, że obiekt jest zawsze w kadrze, ostry i w centrum uwagi. Bez względu na to, czy interesujący użytkownika cel porusza się szybko czy wolno, Mini-S namierzy go i nagra. Oprócz dobrze znanych miłośnikom fotografii mobilnej trybów hyperlapse oraz slow motion, Moza Mini-S oferuje użytkownikom ciekawe tryby Incepcji, Sportowy i Vertigo, urozmaicające nagrania. Moza Mini-S łączy się z aplikacją MOZA GENIE za pomocą jednego kliknięcia.

Gimbal Moza Mini-S / fot.prasowe

Urządzenie dysponuje baterią o pojemności 2200 mAh, wystarczającą na 8 godzin filmowania. Może ona ładować smartfon połączony z nią za pośrednictwem złącza microUSB. W sprzedaży dostępne są urządzenia w kolorze czarnym. Sugerowana cena gimbala Moza Mini-S wynosi 399 zł.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

MOTORYZACJA

Odholowano Ci samochód? Musisz zapłacić mandat i dodatkowe koszty w terminie, którego prawo nie określa

Odholowywanie samochodu to częsty obraz warszawskich ulic. Służby drogowe usilnie przestrzegają wszystkich przepisów pilnując również kierowców, którzy w sytuacji nieprawidłowego parkowania będą musieli liczyć się z mandatem 500 zł oraz kosztami postoju na specjalnym parkingu, a te wynoszą 41 zł za dzień. Z pomocą dla zapominalski kierowców przychodzi prawo, które w tym przypadku jest mocno dziurawe i co tu dużo mówić, sprzyja kierowcom narażając budżet miasta stołecznego Warszawy na straty.

 

Wszystko zaczęło się od zmiany przepisów w dniu 13 września 2019 roku. Dzięki nowym udogodnieniom dla mieszkańców Warszawy, od teraz nie trzeba płacić mandatu z góry za odholowanie pojazdu. Każdy posiadać zarekwirowanego samochodu może spokojnie odebrać samochód, regulując płatność w późniejszym terminie. Niestety przepisy, a właściwe legislacyjna próżnia nie wskazuje dokładnego terminu uregulowania należności za odholowany pojazd. Jak się okazuje wykorzystują to warszawscy kierowcy, którym nie spieszy się z uiszczaniem płatności już po odebraniu swojego samochodu.

 

 

Warszawski zarząd dróg w takim przypadku ma związane ręce, ponieważ ustawodawca nie przewidując terminu spłaty, pozostawił furtkę dla wszystkich kierowców. Od momentu zmiany przepisów odholowano już 300 samochodów, które jak się okazuje zostały odebrane przez swoich właścicieli. Wpłaty do stołecznej kasy uiściło zaledwie 70 kierowców, co tym bardziej obrazuje problem wynikający z dziury w przepisach. Pozostaje również pytanie, jak długo będzie trwał ten proceder?

 

Źródło: Eska – radio

Czytaj dalej
Reklama

Różne

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!