Nowości Polska

inPost dostarczy paczkę tego samego dnia co zamówienie zupełnie za darmo!

Zakupy w sieci z roku na rok stają się bardzo popularne. Niektóre firmy chętniej sprzedają w sieci chcąc powoli rezygnować ze sprzedaży w punktach naziemnych. Już od teraz firma InPost postanawia uatrakcyjnić taką sprzedaż dostarczając przesyłkę do paczkomatu tego samego dnia co zakup. Jak to możliwe? Poznajmy usługę „same day”.

Testy nowego rozwiązania to odpowiedź na wezwania klientów. Według badań 80% klientów zaznacza, że będzie kupować więcej jeśli przesyłki będą docierać do nich tego samego dnia. Firma inPost jako potentat rozwiązań paczkomatowych odpowiadając na potrzeby klientów podejmuje wyzwanie. Miastami testowymi są Warszawa i Łódź, ale inPost obiecuje, że pojawi się również 20 największych miast w Polsce.

Warto dodać, że sprzedawca nie musi mieć integracji z firmą kurierską. To ogromny plus, bo dodatkowo usługa będzie zupełnie za darmo. Usługa Same Day Delivery będzie działać oczywiście na terenie danego miasta. Jeśli chcemy, aby paczka dotarła do wybranego paczkomatu tego samego dnia musimy liczyć na to, że paczka dotrze do oddziału inPost przed godziną 16:00. Tylko wtedy prekursor nowej usługi będzie mógł podjąć wyzwanie, aby zakupy klienta znalazły się jeszcze tego samego dnia w paczkomacie. Najprawdopodobniej będą to godziny wieczorne. Co ciekawe nie ma znaczenia czy klient wybierze usługę z dostawą na następny dzień. Firma inPost mimo wszystko spróbuję dostarczyć paczkę (pod warunkiem otrzymania paczki do 16:00). Trzeba przyznać, że to całkiem interesująca i co najważniejsze darmowa opcja, jaką oferuje inPost.

Źródło: inPost

 

Najnowsze wpisy