Połącz się z nami

DOM

D-Link wprowadza w pełni bezprzewodowe i odporne na warunki atmosferyczne kamery do monitoringu domu

D-Link zaprezentował zestaw w pełni bezprzewodowych kamer – mydlink™ Pro Wire-Free (DCS-2802KT-EU). To najnowsza propozycja dla klientów poszukujących monitoringu w pełni dostosowanego do indywidualnych preferencji, którego montaż nie wymaga wiercenia dziur w ścianach lub kładzenia dodatkowych kabli. Kamery są zasilane z akumulatorów litowych o dużej pojemności, zapewniających działanie do 11 miesięcy bez konieczności doładowania. Dzięki temu można je umieścić wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

 

Kamery z funkcją monitoringu nocnego, dostarczają obraz w jakości 1080p Full HD. Idealnie sprawdzą się w monitoringu prowadzonym przez całą dobę, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Wchodzące w skład zestawu dwie bezprzewodowe kamery oraz hub, są łatwe w montażu i umożliwiają prowadzenie dyskretnej obserwacji. Hub zaprojektowano do obsługi czterech kamer, co w przypadku konieczności objęcia monitoringiem dodatkowych obszarów, umożliwia łatwe dodanie kolejnych kamer.

– Korzystanie z technologii powinno być intuicyjne i nieskomplikowane, a same urządzenia dyskretnie wkomponowane w wystrój. Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa sobie i bliskim oraz chęć ochrony mienia nie powinny wiązać się z koniecznością wykonywania dodatkowych prac, zależnych od wyboru miejsca usytuowania kamery, lub rozstrzygnięcia, gdzie plątanina kabli będzie jak najmniej rzucać się w oczypowiedział Kamil Rusjan, Marketing Manager Eastern Europe. – Funkcje, w które wyposażono kamery, w pełni umożliwiają korzystanie z zaawansowanej ochrony, jednak z dużo większą elastycznością użycia.

Bezpłatna aplikacja mydlink™ umożliwia zdalne monitorowanie przez smartfon lub tablet przy wykorzystaniu np. automatycznych powiadomień o wykrytych nietypowych zdarzeniach. Czujnik ruchu PIR odpowiada za analizę otoczenia i wykrywanie zdarzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnej analizy obrazu i zmian w kadrze minimalizuje liczbę fałszywych alarmów powodowanych np. przez spadające liście z drzew lub padający deszcz.

 

D-Link DCH 212KT A1 / fot.prasowe

 

Wraz z zestawem nabywca otrzymuje 12-miesięczną usługę Premium Cloud Recording (o wartości 99 €), w ramach której do 14 dni można przechowywać nielimitowaną liczbę plików wideo, których nagrywanie zostało zainicjowane wykryciem ruchu. Możliwa jest też rejestracja wideo na karcie microSD lub przez hub na podłączonym zewnętrznym dysku USB. Odtwarzanie zarejestrowanego wideo odbywa się wprost z chmury lub po pobraniu na urządzenie. Funkcja dwukierunkowego przesyłania dźwięku pozwala prowadzić rozmowy z użyciem kamery oraz urządzenia mobilnego.

 

D-Link DCS-2802KT-EU / fot.prasowe

 

Kamery są w pełni zgodne z urządzeniami Alexa oraz Asystentem Google. Dzięki temu posiadacze urządzeń do strumieniowania takich jak Google Chromecast i Amazon Fire TV Stick mogą uzyskać dostęp do przekazu na żywo z monitoringu za pomocą komend głosowych.

 

Główne korzyści:

  • Pełna bezprzewodowość – kamery można umieścić wewnątrz i na zewnątrz budynków bez wiercenia dziur w ścianach lub konieczności umieszczania w pobliżu gniazdek z prądem
  • Wydłużone życie baterii – wyjątkowo niskie zużycie energii w trybie czuwania przekłada się na pracę kamer do 11-miesięcy bez konieczności ponownego ładowania
  • Darmowa przestrzeń w chmurze mydlink Cloud – 12-miesięczna usługa Premium Cloud Recording (o wartości 99€), z nielimitowanym 14-dniowym przechowywaniem wszystkich nagrań zainicjowanych wykryciem ruchu
  • Możliwość rozbudowy – hub obsługuje do czterech kamer, dzięki czemu w każdej chwili można podłączyć dodatkową kamerę
  • Obraz wysokiej jakości – obraz z kamery jest czysty i wyraźny, w wysokiej rozdzielczości 1080p Full HD
  • Podgląd nocny – obserwacja na odległość do 7,5 m nawet w całkowitych ciemnościach
  • Przechowywanie lokalne – na kartach microSD oraz dyskach USB
  • Zaawansowane wykrywanie ruchu – inteligentne wykrywanie obiektów w ruchu z użyciem czujnika PIR zmniejsza liczbę fałszywych alarmów
  • Zgodność z urządzeniami inteligentnego domu – działa z urządzeniami inteligentnego domu mydlink, Amazon Alexa, Google Assistant oraz urządzeniami zgodnymi z IFTTT
  • Dwukierunkowe przesyłanie dźwięku – możliwość rozmowy z użyciem kamery oraz urządzenia mobilnego

Dostępność i cena

Zestaw mydlink™Pro Wire-Free (DCS-2802KT-EU) będzie dostępny w Polsce pod koniec 2018 roku w sugerowanej cenie 2299 zł. Więcej informacji znajduje się pod adresem http://www.dlink.com

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

DOM

Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo. Przywitaj gości, gdziekolwiek jesteś

Na targach CES 2019 w Las Vegas firma Netatmo zaprezentowała dzwonek do drzwi, który sprawi, że już nigdy nie przegapisz żadnej przesyłki, a gości przywitasz nawet spoza domu. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo może być również stróżem drzwi do domu lub mieszkania.

 

Zawsze wiesz, kto Cię odwiedził

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo (Smart Video Doorbell) to połączenie domofonu z zaawansowanymi funkcjami znanymi z innych rozwiązań smart home. Dedykowana aplikacja mobilna sprawia, że żadna wizyta nie umknie naszym oczom – z gościem porozmawiamy zdalnie, niezależnie od tego, czy akurat przebywamy w ogródku na tyłach domu, czy też jesteśmy w pracy lub na urlopie za granicą.

Dzięki wbudowanej kamerze Full HD z trybem HDR oraz funkcji rozpoznawania ludzi, Inteligentny Wideodzwonek od Netatmo nie tylko pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami, ale może również wysyłać powiadomienia, gdy ktoś się do nich zbliża. Urządzenie rejestruje każde zdarzenie na szyfrowanej karcie microSD i przesyła materiał wideo do chmury (może to być serwer FTP lub usługa Dropbox). Nawet jeśli nie będziemy w stanie odebrać połączenia lub sprawdzić powiadomienia, zawsze będziemy mogli później sprawdzić, kto nas odwiedził. Kamera wyposażona jest w szerokokątny obiektyw (160 stopni) i rejestruje obraz również w całkowitych ciemnościach, dzięki noktowizji opartej na podczerwieni.

Więcej niż dzwonek do drzwi

Netatmo zadbało o to, by wideodzwonek współpracował z popularnymi rozwiązaniami smart home. Jest to pierwszy wideodzwonek w pełni zgodny z Apple HomeKit™, więc można nim sterować z wykorzystaniem asystenta Siri® i komend głosowych. Wspiera również platformę IFTTT, co oznacza, że jest w stanie komunikować się z innymi urządzeniami inteligentnego domu oraz realizować określone, wcześniej zaprogramowane scenariusze działania.

Najnowszy produkt Netatmo może współpracować z zewnętrzną kamerą monitoringu, alarmem czy systemem inteligentnego oświetlenia. Jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Wideodzwonek można również ustawić w taki sposób, by wbudowana kamera rejestrowała ruch jedynie w wyznaczonych strefach swojego pola widzenia. Właściciel zostanie także powiadomiony w razie próby wyłączenia lub zdemontowania wideodzwonka ze ściany. To, kiedy otrzymujemy powiadomienia o zdarzeniach, kontrolujemy sami za pomocą aplikacji mobilnej.

Prosty w instalacji i solidny

Instalacja Inteligentnego Wideodzwonka Netatmo jest łatwa, szybka i może zostać przeprowadzona samodzielnie; zwyczajnie zastępuje stary dzwonek do drzwi. Wystarczy je podpiąć do istniejącej instalacji elektrycznej i podłączyć do sieci Wi-Fi. Urządzenie jest zgodne ze wszystkimi instalacjami (od 8 do 24 V oraz 230 V). Korzystanie z produktu Netatmo nie wymaga płatnej subskrypcji ani żadnych dodatkowych opłat – wideodzwonek zapewnia pełną funkcjonalność od razu po wyjęciu z pudełka. Darmowa jest również aplikacja mobilna Netatmo Security, dostępna w wersji na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Dzięki swojej konstrukcji Inteligentny Wideodzwonek jest w pełni odporny na ciężkie warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, wilgoć w powietrzu i drobinki kurzu). Obudowa pokryta jest specjalną nanopowłoką opracowaną przez firmę HZO. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by przez lata zachować pierwotny wygląd i funkcjonalność.

 Wyróżnienie na CES 2019 i dostępność

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo zdobył prestiżową nagrodę CES 2019 Innovation Awards w kategorii Home Appliances. Jest to dziewiąte tego typu wyróżnienie dla francuskiego producenta. Produkt trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

DOM

Netatmo – Inteligentna Kamera Domowa już kompatybilna z HomeKit

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Inteligentnej Kamery Domowej Netatmo (Welcome) wprowadza oczekiwane przez użytkowników wsparcie dla HomeKit. Wśród nowych funkcji jest między innymi sterowanie kamerą za pomocą komend głosowych.

 

Pełna integracja z HomeKit i kontrola za pomocą Siri

Udostępniona dziś aktualizacja trafi w listopadzie do wszystkich kamer, w tym już zainstalowanych, w trybie OTA (over-the-air). Dzięki niej użytkownicy będą mogli w pełni zintegrować urządzenie ze środowiskiem inteligentnego domu opartego na Apple HomeKit.

Nowy firmware oznacza, że Inteligentną Kamerę Domową od Netatmo będzie można sterować poprzez polecenia głosowe wydawane asystentowi Siri. Dodano również wsparcie dla szeregu programowalnych scenariuszy HomeKit. Przykładowo, kamera będzie teraz mogła sterować oświetleniem w zależności od tego, czy ktoś znajduje się w danym pomieszczeniu.

Kamera, która rozpoznaje domowników

Inteligentna Kamera Domowa Netatmo to nowoczesne rozwiązanie służące do monitoringu wewnątrz domu z możliwością zdalnego podglądu w dowolnym momencie. Jej szczególną cechą jest funkcja rozpoznawania poszczególnych domowników poprzez uczenie się ich twarzy. Jeżeli kamera wykryje obecność nieznanej osoby, właściciel zostanie automatycznie powiadomiony zdjęciem oraz filmem wysłanym na smartfona.

Urządzenie może być również interesującym wyborem dla osób, które wychodząc do pracy zostawiają w domu psa lub kota – umożliwia bowiem zdalne obserwowanie tego, co ten robi podczas naszej nieobecności. Kamera jest niewielka, solidna i zaprojektowana w minimalistycznym stylu. Stworzona zgodnie z filozofią „podłącz i zapomnij”, jest łatwa w konfiguracji oraz obsłudze. Inteligentna Kamera Domowa Netatmo (Welcome) jest dostępna w Polsce w wybranych sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna to 899 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

BIURO

Zaawansowany bezprzewodowy system monitorujący Blaupunkt Q3200

Marka Blaupunkt wprowadza na rynek kolejny bezprzewodowy system alarmowy Blaupunkt Q3200. Jest to inteligentny zestaw, który służy do monitorowania stanu wybranej przestrzeni wewnątrz domu, mieszkania lub biura. System Q3200 można rozszerzyć nawet do 40 urządzeń, m. in. o czujki ruchu, czujki ostrzegające przed pożarem, czadem, czy o elementy pozwalające sterować funkcjami domu czy mieszkania. Ponadto urządzenie ma wbudowaną kamerę, dzięki której niepożądane zdarzenia zostaną zarejestrowane.

 

System monitorujący Q3200 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z dziedziny Security Smart Home. Łatwość montażu i obsługi sprawia, że z zestawem Blaupunkt każdy może zabezpieczyć dom, mieszkanie czy biuro w prosty i tani sposób. Przystosowana do potrzeb użytkownika technologia zapewnia skuteczną ochronę przed, np. ulatniającym się czadem lub zalaniem.

Alarm uruchamia się natychmiast w razie siłowego usunięcia któregokolwiek z jego elementów, jak również w przypadku prób zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu.

– Jesteśmy u progu rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Wiele osób wyjeżdża, poszukując jednocześnie prostego i sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie swojego domu. Intuicyjna obsługa i prosty montaż urządzeń sprawią, że każdy może niewielkim nakładem sił zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Natomiast wysokiej jakości czujniki ostrzegają przed ewentualnym zagrożeniem. Na przykład detektor ruchu ma wbudowaną kamerę, dzięki czemu użytkownik otrzyma niepodważalny dowód zajścia. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

W zestawie Q3200 znajduje się panel kontrolny z wbudowaną syreną, pilot, bezprzewodowy wykrywacz ruchu z kamerą oraz czujnik na drzwi lub okna. Wszystkie elementy wyposażone są w pojemne baterie, które samodzielnie można wymienić. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz. Bezprzewodowy zasięg do 300 m i możliwość rozbudowania systemu o kolejne komponenty (do 40 łącznie) pozwala ochraniać nawet duże obiekty oraz budynki złożone z wielu pomieszczeń.

 

Zestaw Q3200 / fot.prasowe

Zestaw Q3200 / fot.prasowe

 

Systemem alarmowym Q3200 można zarządzać przy użyciu pilota lub zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Smartfona dzięki dostępnej w wersji iOS i Android bezpłatnej aplikacji Secure4Home.

Blaupunkt oferuje również szeroki wybór dodatkowych komponentów, o które może zostać rozbudowany system, m.in. czujniki dymu, temperatury, inteligentne gniazdka i termostaty. Dzięki temu Q3200 może służyć nie tylko do ochrony przed włamaniem, lecz także do zdalnego zarządzania funkcjami domu czy mieszkania. Pozwala kontrolować temperaturę w pomieszczeniach i sterować urządzeniami elektrycznymi przez aplikację mobilną, obniżając koszty ogrzewania i prądu.

 

Blaupunkt Q3200 / fot.prasowe

Blaupunkt Q3200 / fot.prasowe

 

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A.

Najważniejsze funkcje i parametry systemu Blaupunkt Q3200

• Możliwość rozszerzenia zestawu do 40 czujników
• Zapisywanie nagrań w chmurze
• Aplikacja Secure4Home pozwala zdalnie kontrolować pracę urządzeń elektrycznych
• Ochrona przed manipulacjami z zewnątrz
• Powiadomienia push
• Źródło zasilania: adapter 9V 1A
• Bateria: 4.8V 1100mAh Ni-MH
• Czas pracy bez zasilania (na baterii): do 15 godzin
• Głośność syreny alarmowej: 95 dB / 1 m
• Częstotliwość: 433/868MHz
• Zasięg do 300 m na otwartej przestrzeni
• Wytrzymałość na temperaturę do -10° C i + 45° C

O firmie Blaupunkt

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej
Reklama

Różne

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!