Ciekawostki Różne

Czy w nadchodzącym iPhone 14 będzie można wymienić szybkę?

Wymiana szybki dotychczas była dostępna w każdym iPhone. Tego typu usługa w serwisach pogwarancyjnych jest możliwa również dla urządzeń iPad oraz AppleWatch. Nic nie powinno zmienić się również w zakresie najnowszego iPhone’a 14, które premiera coraz bliżej.

Apple z roku na rok próbuje zaskoczyć swoich klientów nowościami, designem oraz możliwościami mobilnych urządzeń. Niestety często zamiast zaskoczenia widzimy dokładnie ten sam model z nieco ulepszoną specyfikacją. Czy podobnie będzie wyglądać smartfon iPhone 14, którego premiera coraz bliżej? Jeśli tak, a wiele na to wskazuje możemy spodziewać się, że wymiana szybki w telefonie iPhone 14 będzie tak samo dostępna, jak w każdym innym telefonie marki Apple.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 14

Polityka marki Apple w zakresie serwisowania sprzętu poza gwarancyjnymi serwisami jest dość surowa. Mieliśmy okazje doświadczyć tego na przykładzie wielu smartfonów (np. iPhone X lub iPhone 13), gdzie Apple po wymianie części w nieautoryzowanym serwisie najczęściej blokował opcje FaceID. Tego typu działania generuje ogromne niezadowolenie wśród klientów, którzy bardzo często kierują zbiorowe pozwy przeciwko marce. Każda premiera smartfona od Apple pokazuje nam, że producent nie zabrania wymiany wyświetlacza w swoich telefonach. Stara się jedynie zniechęcić klientów, aby wszelkie naprawy były wykonywane bezpośrednio w gwarancyjnych serwisach Apple pod okiem specjalistów. Wszystko na to wskazuje, że i wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 14 nie będzie problemem dla klientów. Oczywiście mogą się pojawić pewne utrudnienia, ale widzimy, że polityka Apple zaczyna stopniowo zmieniać się o 180 stopni. Dotyczy to między innymi zmiany zdania przez samego producent w zakresie blokady FaceID w iPhone 13.

Drugim przykładem zmiany podejścia do obsługi serwisowej przez Apple jest uruchomienie programu Self Service Repair, który miałby zapewnić klientom końcowym dostęp do oryginalnych części oraz możliwość nieautoryzowanych napraw. Program ma wystartować w pierwszej kolejności w USA w celu pewnej formy testu. W późniejszych etapach miejmy nadzieję, że tego typu możliwości pojawią się w całej Europie.

Wymiana szybki w telefonie iPhone 14 nie będzie problemem

Dotychczas tego typu usługa była możliwa do wykonania w każdym smartfonie. Przewidywania pokazują, że podobnie będzie w przypadku iPhone’a 14, gdzie wymiana szybki będzie nie tylko możliwa, ale na pewno obniży koszt wymiany całego ekranu. Wszystko zależy od czasu, ponieważ tego typu usługi najczęściej pojawiają się dość szybko na rynku pogwarancyjnych serwisów Apple.

Usługa wymiany szybki w telefonie iPhone 14 na pewno pojawia się w stolicy oraz innych miastach. Prawdopodobnie będzie dość łatwo wyszukać tego typu usługę wpisując w Google wymiana szybki Warszawa ewentualnie przeglądarka samodzielnie sprawdzi naszą lokalizację wyszukując najbliższe dostępne serwisy oferujące między innymi wymianę szybki w telefonie iPhone 14. Oczywiście na ten moment są to czyste spekulacje. Sądząc jednak po tym, jak szybko dostajemy przecieki obrazujące wygląd najnowszych iPhone’ów 14 wiele nie powinno się zmienić. A powyższe założenia są bardziej pewne, niż prawdopodobne.