Telefony

Czy istnieją jeszcze smartfony z wymienną baterią? Nadchodzący Gigaset GS5 jest tego świetnym przykładem

Jak się okazuje nie wszystkie telefony muszą być nudne lub standardowe. Większość producentów chcąc uszczęśliwić swoich klientów ciągle wymyśla nowe rozwiązania. Wśród nich są smartfony bez możliwości samodzielnej wymiany baterii. Firma Gigaset postanowiła wyjść na przeciw swoim klientom prezentując na rynku bardzo ciekawe urządzenie z wymienną baterią. Co jeszcze oferuje model Gigaset GS5?

 

Jak podaje producent urządzenie napędzane jest przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio G85, który ma na pokładzie 2 rdzenie Cortex-A78 taktowane zegarem 2,0 GHz oraz 6 rdzeni Cortex-A55 o częstotliwości 1,8 GHz. Całość wspierana jest przez 4 GB pamięci operacyjnej LPDDR3 RAM i 128 GB wbudowanej pamięci eMMC. Producent umożliwił rozbudowę tej pamięci maksymalnie 512 GB. Wymienna bateria to nie jedyny „archaizm” zaproponowany przez producenta. Model Gigaset GS5 otrzymał 6,3-calowy wyświetlacz IPS TFT z wcięciem w kształcie kropli. Ekran pracuje w rozdzielczości 1080 × 2340 pikseli z odświeżaniem 60 Hz.

Gigaset GS5 / fot.prasowe

Przechodząc do segmentu fotografii widzimy, że urządzenie ma do dyspozycji łącznie trzy aparaty: główny obiektyw w rozdzielczość 48 Mpix, ultraszeroki kąt 8 Mpix, natomiast przedni obiektyw do selfie zakryty na „kropli” ma aż 16 Mpix. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu środków finansowych producent wyposażył model Gigaset GS5 w skaner linii papilarnych znajdujący się bezpośrednio na pokrywie baterii.

Gigaset GS5 / fot.prasowe

Elementem wyróżniającym telefon Gigaset GS5 jest bateria pojemności 4500 mAh z możliwością samodzielnej wymiany na każdym etapie. Jest to miły ukłon producenta w stronę klientów, którzy nie potrzebują wsparcia serwisowego w celu wymiany baterii. A skoro jesteśmy już przy sprawach bateryjnych, warto zauważyć, że telefon posiada możliwość bezprzewodowego ładowania o mocy 15 W. Gdybyśmy jednak chcieli skorzystać ze zwykłej ładowarki uzyskamy ładowanie na poziomie mocy 18 watów. Telefon trafi do sprzedaży w listopadzie 2021 roku także na rynek polski.

Źródło: Informacja prasowa

Najnowsze wpisy