Połącz się z nami

Różne

Candy GVS HY9A2TCE-S – suszy ubrania już w 30 minut!

Suszarki hybrydowe oferują nawet o 35% krótszy czas suszenia ubrań, w porównaniu z urządzeniami wyposażonymi w same  pompy ciepła. Jednym z najwydajniejszych produktów w tym segmencie jest Candy GVS HY9A2TCE-S.

 

Suszarki hybrydowe są doskonałym sposobem na szybkie i niezwykle skuteczne suszenie ubrań po praniu. Candy GVS HY9A2TCE-S uruchomiona w programie szybkim pomaga wyeliminować wilgoć z ubrań nawet w 30 minut. Suszarka hybrydowa wyposażona jest w pompę  ciepła oraz dodatkowo w system cieplny, który w końcowej fazie swojej pracy, aktywuje specjalną grzałkę, zwiększającą temperaturę wewnątrz bębna o około 10°C. Pozwala to w istotny sposób skrócić czas suszenia i dać gwarancję idealnego odparowania wody. Wszystko odbywa się przy zachowaniu najwyższej sprawności energetycznej. Każda tkanina wymaga nieco innych parametrów suszenia. Wyróżniona Certyfikatem Woolmark suszarka Candy GVS HY9A2TCE-S oferuje indywidualne programy do różnych rodzajów materiałów, nawet wełny. Wśród dostępnych programów znajdują się tryby: Syntetyki, Jeans, Program Sport, Wełna, Antyalergiczny, Pościel, Bawełna Eco. Odpowiednio dobierana temperatura suszenia powoduje, że nawet najdelikatniejsze tkaniny zachowają swój rozmiar i kształt. Zastosowane w Candy GVS HY9A2TCE-S technologie pozwalają ponadto suszyć pranie w taki sposób, by miało jak najmniej zagnieceń i wymagało mniej wysiłku przy prasowaniu.

 

Candy GVS HY9A2TCE-M / fot.prasowe

 

Suszarkę wyposażono w system wykrywania wagi załadowanego prania, co pozwala skrócić czas suszenia do minimum i oszczędzać energię elektryczną. Przy załadunku częściowym czas pełnego cyklu suszenia wynosi jedynie 149 minut. Urządzenie oferuje także tryby szybkiego suszenia, w których użytkownik może ręcznie ustawić czas pracy na 30, 45 lub 59 minut. Candy GVS HY9A2TCE-S wyposażono w blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi, co stanowi świetne rozwiązanie nie tylko dla osób roztargnionych, ale także rodzin z małymi dziećmi. W GVS HY9A2TCE zastosowano praktyczny czujnik potrzeby oczyszczenia filtra oraz wygodny, przezroczysty pojemnik na wodę EasyCase o pojemności 5l. Autorski pojemnik marki Candy został zamontowany na drzwiach suszarki, aby użytkownik mógł dostrzec poziom wody i w niezwykle łatwy sposób go opróżnić.

 

Candy GVS HY9A2TCE-M / fot.prasowe

 

Candy GVS HY9A2TCE-S mieści wsad o wadze do 9 kg. Umożliwia to jednoczesne suszenie ubrań całej rodziny i pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Klasa efektywności energetycznej A++ to potwierdzenie wysokiej sprawności pracy urządzenia oraz gwarancja jeszcze niższych rachunków za prąd. Urządzenie cechuje się ponadto najlepszą klasą efektywności kondensacji, ocenioną na A w siedmiostopniowej skali od A (najwyższa wydajność) do G (najniższa wydajność). Podobnie jak w wielu innych produktach marki Candy, nie zabrakło możliwości kontroli urządzenia z poziomu smartfona. Po „sparowaniu” ze sobą obu urządzeń istnieje możliwość zdalnego włączania, wyłączania oraz programowania suszenia. Suszarką można sterować także za pośrednictwem komend głosowych. Produkt Candy GVS HY9A2TCE-S dostępny jest w polskich sklepach w cenie ok. 2350 złotych.

Skrócona specyfikacja:

  • Wielkość załadunku: 9 kg
  • Rodzaj suszarki: hybrydowa
  • System suszenia pompą cieplną: tak
  • Czas trwania programu załadunek pełny/częściowy: 260 minut/149 minut/ 59 min / 45 minut/ 30 minut
  • Klasa energetyczna: A++
  • Klasa efektywności kondensacji: A (najwyższa wydajność)
  • Roczne zużycie prądu: 259 kWh
  • Poziom hałasu: 66 dB

Wymiary (GxSxW): 59 x 59,5 x 85 cm

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

Różne

Budżetowa marka urządzeń sieciowych Mercusys wprowadza do sprzedaży gigabitowe przełączniki

MS105G i MS108G to urządzenia dla osób, którym zależy na szybkim i łatwym rozbudowaniu sieci przewodowej. Te przełączniki sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małym biurze.

 

Odpowiednio, pięć i osiem gigabitowych portów Ethernet w MS105G oraz MS108G, pozwala na łatwą rozbudowę szybkiej sieci przewodowej. Przełączniki są w pełni kompatybilne z urządzeniami takimi jak telewizory Ultra 4 HD, komputery, drukarki czy kamery. Sprawdzą się  niemal w każdym pomieszczeniu.

Mercusys MS108G / fot.prasowe

Atutem MS105G i MS108G jest instalacja plug and play. Użytkownicy nie muszą przejmować się długą i żmudną konfiguracją, ponieważ wystarczy podłączyć przełączniki do komputera, telewizora, czy innego urządzenia za pomocą kabla Ethernet, aby szybko rozbudować sieć. Ponadto, każdy z portów MS105G i MS108G posiada funkcję automatycznego krosowania MDI/MDIX, która pozwala na szybką instalację urządzeń bez względu na typ użytych kabli.

Mercusys MS108G / fot.prasowe

Co ważne, użytkownicy, wybierając przełączniki MS105G, bądź MS108G nie muszą przejmować się rachunkami za zużycie prądu. Oba urządzenia korzystają z najnowszej energooszczędnej technologii, która umożliwia zwiększenie wydajności sieci przy mniejszym zużyciu energii. Takie rozwiązanie nie pozostaje bez wpływu na środowisko – pobór elektryczności dostosowywany jest automatycznie do stanu łącza oraz długości kabla, co pozwala zmniejszyć ślad węglowy.

Mercusys MS105G / fot.prasowe

Przełączniki MS105G i MS108G są wielkości przeciętnego smartfona, a to ułatwia użytkownikom znalezienie dla nich dogodnej lokalizacji. Natomiast ich nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenia prezentują się bardzo elegancko.

Mercusys MS105G / fot.prasowe

Ogromnym atutem gigabitowych przełączników Mercusys jest także ich cena. MS108G kosztuje niespełna 90 zł, a MS105G nie więcej niż 60 zł. Wszystkie urządzenia marki Mercusys objęte są dwuletnią gwarancją.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

GSM

Moza Mini-S, czyli gimbal do smartfonów z funkcją selfie sticka i tripodu

W ofercie firmy Solectric, będącej polskim dystrybutorem innowacyjnych produktów konsumenckich i przemysłowych pojawił się kompaktowy, 3-osiowy gimbal do smartfonów – Moza Mini-S. Urządzenie wyróżnia niewielki rozmiar, składana konstrukcja oraz możliwość wykorzystania go w roli selfie sticka lub statywu. Jest to uniwersalny gimbal doskonały do filmowania niemal każdej okazji: imprezy urodzinowej, zajęć na świeżym powietrzu, transmisji sportowych czy transmisji na żywo.    

 

Kompaktowy i lekki

Złożony gimbal Moza Mini-S ma wymiary 13 x 6.8 x 19.5 centymetra i waży jedynie 495 g, co czyni go niezwykle wygodnym w transporcie i przechowywaniu. Po rozłożeniu sprzęt pełni nie tylko funkcję 3-osiowego gimbala do smartfonów, ale także wygodnego selfie sticka. W zestawie z Moza Mini-S dołączony jest niewielki tripod. Po przykręceniu go do dolnej części gimbala, użytkownik zamieni go w praktyczny statyw.

 

Intuicyjna obsługa

Producent w modelu Moza Mini-S postawił na jak najbardziej intuicyjną obsługę. Przyciski umieszczone na gimbalu umożliwiają wygodne i bezproblemowe sterowanie wieloma funkcjami takimi jak focus, nachylenie osi, odtwarzanie wstecz lub tryb Incepcji jedynie za pomocą kciuka.

Gimbal Moza Mini-S w pozycji złożonej / fot.prasowe

Zdalna kontrola nad smartfonem możliwa jest po sparowaniu urządzeń za pośrednictwem Bluetooth. Producent zadbał też o odpowiednią ergonomię uchwytu, który świetnie leży w dłoni i niweluje ryzyko wysunięcia się gimbala z ręki operatora.

 

Zaawansowane tryby filmowania

Dostępna na smartfony i tablety aplikacja MOZA Genie pozwala uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji, które czynią tworzenie ciekawych materiałów jeszcze prostszym. Najważniejszymi z nich są funkcje śledzenia twarzy i obiektów. Użytkownik może sam zdefiniować najważniejszy element kadru, za którym automatycznie podążał będzie obiektyw aparatu. Osiem dostępnych trybów śledzenia, zapewnia, że obiekt jest zawsze w kadrze, ostry i w centrum uwagi. Bez względu na to, czy interesujący użytkownika cel porusza się szybko czy wolno, Mini-S namierzy go i nagra. Oprócz dobrze znanych miłośnikom fotografii mobilnej trybów hyperlapse oraz slow motion, Moza Mini-S oferuje użytkownikom ciekawe tryby Incepcji, Sportowy i Vertigo, urozmaicające nagrania. Moza Mini-S łączy się z aplikacją MOZA GENIE za pomocą jednego kliknięcia.

Gimbal Moza Mini-S / fot.prasowe

Urządzenie dysponuje baterią o pojemności 2200 mAh, wystarczającą na 8 godzin filmowania. Może ona ładować smartfon połączony z nią za pośrednictwem złącza microUSB. W sprzedaży dostępne są urządzenia w kolorze czarnym. Sugerowana cena gimbala Moza Mini-S wynosi 399 zł.

 

Źródło: Informacja prasowa

Czytaj dalej

MOTORYZACJA

Odholowano Ci samochód? Musisz zapłacić mandat i dodatkowe koszty w terminie, którego prawo nie określa

Odholowywanie samochodu to częsty obraz warszawskich ulic. Służby drogowe usilnie przestrzegają wszystkich przepisów pilnując również kierowców, którzy w sytuacji nieprawidłowego parkowania będą musieli liczyć się z mandatem 500 zł oraz kosztami postoju na specjalnym parkingu, a te wynoszą 41 zł za dzień. Z pomocą dla zapominalski kierowców przychodzi prawo, które w tym przypadku jest mocno dziurawe i co tu dużo mówić, sprzyja kierowcom narażając budżet miasta stołecznego Warszawy na straty.

 

Wszystko zaczęło się od zmiany przepisów w dniu 13 września 2019 roku. Dzięki nowym udogodnieniom dla mieszkańców Warszawy, od teraz nie trzeba płacić mandatu z góry za odholowanie pojazdu. Każdy posiadać zarekwirowanego samochodu może spokojnie odebrać samochód, regulując płatność w późniejszym terminie. Niestety przepisy, a właściwe legislacyjna próżnia nie wskazuje dokładnego terminu uregulowania należności za odholowany pojazd. Jak się okazuje wykorzystują to warszawscy kierowcy, którym nie spieszy się z uiszczaniem płatności już po odebraniu swojego samochodu.

 

 

Warszawski zarząd dróg w takim przypadku ma związane ręce, ponieważ ustawodawca nie przewidując terminu spłaty, pozostawił furtkę dla wszystkich kierowców. Od momentu zmiany przepisów odholowano już 300 samochodów, które jak się okazuje zostały odebrane przez swoich właścicieli. Wpłaty do stołecznej kasy uiściło zaledwie 70 kierowców, co tym bardziej obrazuje problem wynikający z dziury w przepisach. Pozostaje również pytanie, jak długo będzie trwał ten proceder?

 

Źródło: Eska – radio

Czytaj dalej
Reklama

Różne

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!